سرطان پایان زندگی نیست، یکی از رویکردهای جشنواره ملی عکس «تصویر امید» است

 سرطان پایان زندگی نیست، یکی از رویکردهای جشنواره ملی عکس «تصویر امید» است

اصغر وثوق در نشست خبری و آئین رونمایی از هویت بصری ، پوستر و اعلان فراخوان جشنواره ملی عکس تصویر امید که در سالن همایش‌های مهرانه برگزار شد، برگزاری جشنواره ملی عکس را اقدامی نو و بدیع در دوران کرونا دانست و اظهار کرد: مهرانه قبل از شیوع کرونا، برای حفظ ارتباط خود با جامعه اقداماتی انجام می‌داد که شیوع این ویروس همه آن اقدامات را تحت تاثیر قرار داده است.
مدیرعامل انجمن مهرانه زنجان شفاف سازی را از اهداف اصلی انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان اعلام و تصریح کرد: با توجه به عدم برگزاری همایش و دیگر برنامه‌ها، امکان گزارش دهی به مردم هم فراهم نیست و جا دارد از همراهی و مشارکت مردم با این انجمن تقدیر و تشکر کرد.
وی با بیان اینکه شرایط کمک به بیماران در دوران شیوع ویروس کرونا تغییر نکرده است، افزود: کمک‌های مردمی هم در این شرایط به مهرانه کم نشده است.
وثوق میزان کمک‌های دارویی اردیبهشت ماه سال گذشته را ۴۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این مبلغ در شهریور ۱۴۰۰ به یک میلیارد و ۶۲۰ میلیون تومان رسیده است که بیانگر افزایش چهاربرابری این کمک‌ها است.
مدیرعامل انجمن مهرانه زنجان میزان افزایش کمک‌های مردمی به این انجمن را نسبت به سال گذشته حدود 70 درصد عنوان و تصریح کرد: ادامه این روند مهرانه با مشکلاتی مواجه خواهد کرد از این رو نیاز به طراحی و اجرای برنامه‌هایی در راستای اطلاع‌رسانی به جامعه هستیم تا بتوانیم نسبت به آگاهی سازی در مورد این بیماری و نیازهای بیماران مبتلا را انجام دهیم.
وی از نصب دستگاه پت اسکن به عنوان ششمین نوع از این دستگاه‌ در کشور، در کلینیک تخصصی مهرانه زنجان خبر داد و گفت: با توجه به بافت جمعیتی زنجان، نباید این دستگاه به زنجان اختصاص می‌یافت ولی این مهم محقق شد که هزینه دولتی آن ۱۲ میلیارد تومان است که ۶ میلیارد آن از منابع مهرانه تامین شد ولی برای ۶ میلیارد تومان بقیه از بانک رفاه وام گرفته شد که قسط ماهانه آن ۳۰۰ میلیون تومان است اما مهم این است که دستگاه وارد شد و یکی از شیک‌ترین و کاربردی ترین انواع آن محسوب می‌شود.
وثوق با اشاره به فعالیت چهارساله کمیته پیشگیری البته قبل از شیوع ویروس کرونا افزود: ارزیابی سال ۹۹ بیانگر کاهش آمار بیماران بود که جزو خبرهای خوش محسوب می‌شود که با مشارکت ۱۵۰ خیر محقق شد.
مدیرعامل انجمن مهرانه زنجان به طراحی انجام شده برای برگزاری جشنواره عکس امید اشاره کرد و گفت: شناساندن مهرانه، حمایت از بیماران مورد حمایت، پیشگیری، حفظ قوام خانواده‌های بیماران که با تشکیل ۱۰ هزار پرونده مانع بروز آسیب‌های اجتماعی شده است چرا که مهرانه به لحاظ معیشتی و حتی آموزشی از خانواده‌های بیماران مبتلا به سرطان حمایت می‌کند و بهره‌مندی از توان و ظرفیت هنری عکاسان برای معرفی ظرفیت‌های مهرانه و جریان سازی در حمایت از بیماران توسط هنرمندان از اهداف برگزاری این جشنواره است
وی به تعریف دو رویکرد برای برگزاری جشنواره ملی عکس «تصویر امید» اشاره و تصریح کرد: «سرطان پایان زندگی نیست» یکی از موضوعات است و ارائه نمونه‌های عینی که در کوچه و خیابان همین کشور زندگی می‌کنند از اهداف برگزاری این جشنواره است و دیگر اینکه گنجاندن برگزاری این جشنواره ملی عکس در تقویم مهرانه بصورت سالانه از دیگر رویکردهای این جشنواره برنامه‌ریزی شده است.